Допомога, що не може чекати

Від початку квітня 2022 триває робота проекту «Реагування на надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з війною з метою підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення» (Help Now Hub).

24 лютого 2022 року росія розпочала нищівний напад на Україну. Протягом наступних тижнів, ескалація війни змусила мільйони покинути свої домівки в пошуках прихистку та допомоги. За словами* Філіппо Гранді, Верховного комісару ООН з питань біженців, станом на 31 березня, через 5 тижнів від початку російської атаки, кількість українських біженців за кордоном склала вже 4 мільйони. 6,5 мільйона українців стали внутрішніми переселенцями. Й оскільки бойові дії продовжуються, ці цифри, можуть зростати.

Серед біженців є безумовно й представники цільових груп** проекту Альянсу громадського здоров’я «Реагування на надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з війною з метою підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення» (Emergency Response, Regional Project SoS 2.0 — в рамках регіонального проекту за підтримки Глобального Фонду), що було розпочато у квітні 2022 року.

 

Основною метою цього проекту є забезпечення підтримки та надання допомоги українським біженцям з числа ключових груп населення, які переїжджають до інших країн та всередині України протягом наступного 3-місячного періоду, включаючи доступ до інформаційних ресурсів, навігацію щодо потреб та підключення до відповідних служб, пов’язаних із наданням відповідного лікування (АРТ, ОЗТ, ліки проти туберкульозу тощо). Ключовими напрямками роботи визначено:

 

—        Інформаційну підтримку (створення та поширення інформаційних матеріалів про контакти, тестування, консультування, дотримання лікування, використання сервісів, підтримка та розвиток онлайн-сервісу #HelpNow);

 

—        Підтримка навігації та координації (швидка оцінка існуючих послуг, ресурсів і можливостей, які надаються та доступні біженцям з України, включаючи доступ до важливих послуг, пов’язаних з ВІЛ/вживанням наркотиків/гепатиту, а також більш загальної соціальної та життєвої підтримки) та визначення ключових прогалин. А також, планування роботи в країні та за кордоном за результатами цієї оцінки (інформаційна підтримка, створення додаткових можливостей для надання соціальної підтримки, юридична підтримка, включаючи відповідні закупівлі та управління процесом);

 

—        Негайна соціальна (гуманітарна) підтримка (на основі експрес-оцінки ситуації усунення певних прогалин, залежно від кожного окремого випадку для додаткової підтримки або управління переправленням серед існуючих відповідних служб.

 

«Робити передбачення, які цифри серед біженців та внутрішніх переселенців ми побачимо за місяць чи три, дуже важко, враховуючи активність бойових дій та вірогідність «другої хвилі». Та однозначно команда проекту ставить за мету безперервну та відповідну підтримку кожного представника вразливих груп населення, що звернеться до нас за допомогою.» — коментує Власта Бродська, Директор Альянсу Консалтансі та керівник проекту цього проекту. «Багатьом вже знайома робота нашого сервісу #HelpNow, що стартував практично від початку війни. Й ми раді констатувати, що вже понад 700 звернень від моменту його запуску було успішно скоординовано. Наразі ми працюємо над розвитком всіх напрямків роботи проекту, першочергово – це запуск навігаційного центру (хабу) підтримки для регулювання основних заходів у тісній співпраці з нашими партнерами в тих країнах, де наразі перебуває найбільше українських біженців – Польщі та Німеччині***.»

 

Також, до запланованих активностей в рамках проекту віднесено упорядкування та систематизація інформації про доступну підтримку різних організацій та державних структур в країнах, що приймають українських біженців, надання технічної допомоги, в тому числі, розробка альтернативних каналів зв’язку та координації, онлайн-консультації з лікарями («телемедицина») та подальший розвиток функціонування комплексного HelpNow (Хелп-Нау) сервісу.

 

«Аналізуючи вже існуючі та потенційні потреби ключових уразливих груп серед переселенців у приймаючих країнах, варто дивитись на ситуацію більш розгорнуто. Тому акцент у роботі проекту зроблено не лише на інформаційній компоненті,  а й на гуманітарній допомозі та розвитку напрямку так званих “шелтерів” — прихистків для переселенців в двох регіонах Украіни — Києві та Івано-Франківську. А також, у подальшому ми плануємо створення спеціальних фондів з невідкладної допомоги для покриття потреб українців-переселенців.» — додає Власта Бродська.


*https://twitter.com/FilippoGrandi/status/1509088339017834504

** — ВІЛ+, СІН, СП, ЧСЧ та ін. ключові уразливі групи.

*** — за даними польської прикордонної служби, понад 2,4 мільйона українців перейшли чи переїхали до Польщі. У Німеччині – 295 тисяч біженців з України (за даними Федерального міністерства внутрішніх справ).

Оставьте комментарий