МБФ «Альянс громадського здоров’я» у співпраці з ТОВ «Альянс Консалтансі» за фінансової підтримки Французької міжнародної експертизи ініціатива 5% реалізує якісне дослідження, яке присвячене вивченню наркоситуації в Україні «Модульне дослідження наркосцени України з використанням змішаних методів».

 

Метою дослідження є вивчення тенденцій сучасної наркосцени як в Україні в цілому, так і в окремих її регіонах, а також вивчення шляхів потрапляння в Україну і розповсюдження наркотичних речовин. Отримані знання допоможуть програмам Зменшення шкоди і лікування забезпечити більш ефективне використання ресурсів, які орієнтовані на підтримку здоров’я споживачів наркотиків і населення в цілому.

 

Дослідження передбачає проведення глибинних інтерв’ю з національними і регіональними експертами, які мають досвід і володіють знаннями в даній сфері, а також опитування споживачів наркотиків. Цікавим компонентом проекту є фотоетнографічний аналіз, збір фото і відео матеріалу на точках локалізації споживачів наркотиків. Окрім цього в рамках проекту проводиться кабінетне дослідження – вторинний аналіз наявних даних щодо наркоситуациї в Україні.

 

Дослідження реалізується у січні 2017 р. – березні 2018 р. у 5-ти містах України: Дніпро, Івано-Франківськ, Київ, Одеса, Харків.